Korzystanie z karty VISA и mastercart

Jak płacić kartą przez Internet?

Jak płacić kartą przez Internet? Z kartą debetową, kredytową, przedpłaconą lub wirtualną. Aby zapłacić kartą online, należy podać dane karty, a czasem także kod przesłany przez bank na telefon. Płatności kartą online trwają kilka minut i są zwykle bezpieczne.

Jak mogę sprawdzić, czy mogę zapłacić kartą online?

Płatność online kartą kredytową jest zwykle możliwa po aktywacji karty. Zdarza się jednak, że tę opcję trzeba odblokować na poziomie bankowości elektronicznej lub telefonicznie (np. W bankach spółdzielczych). Dotyczy to również kart debetowych do kont. Płatność online kartą debetową może zostać zablokowana ze względu na ustalony limit kwoty transakcji. Aby móc płacić kartą online, musisz zmienić limit na wyższy w banku elektronicznym lub w oddziale banku.

Jakiej karty mogę używać do płatności online? Rodzaje kart płatniczych.

Płatności kartą online są możliwe za pomocą kart kredytowych, debetowych, przedpłaconych i wirtualnych. Do płatności online nadaje się każda karta płatnicza z numerem, datą ważności i kodem zabezpieczającym CVV2 (płatność online Visa) lub CVC2 (w przypadku kart Mastercard).

Jak płacić kartą przez Internet? Instrukcja.

Instrukcje dotyczące płatności kartą przez Internet są takie same dla wszystkich kart płatniczych. Nie musisz za każdym razem pytać ani sprawdzać, jak zapłacić kartą Visa online lub jak zapłacić online kartą Mastercard. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie sklepu, a następnie na stronie kasy. Płatność kartą kredytową online, krok po kroku:

  1. W witrynie sprzedawcy lub usługodawcy wybierz metodę płatności kartą, klikając logo Visa lub Mastercard.
  2. Wypełnij formularz, który się pojawi – wprowadź numer karty, datę jej ważności, swoje imię i nazwisko (czasem trzeba również wskazać adres zamieszkania) oraz trzycyfrowy kod CVV2 lub CVC2, który znajduje się na odwrocie karta płatnicza.
  3. Potwierdź transakcję i poczekaj na komunikat, że transakcja została zaakceptowana. Zostaniesz przeniesiony na stronę, na której dokonałeś zakupów (lub pojawi się przycisk, który przeniesie Cię tam po kliknięciu).

Płatność kartą kredytową online jest zazwyczaj księgowana w ciągu 14 dni od daty jej dokonania, a środki są natychmiast blokowane przez bank. Te same zasady dotyczą płatności kartą debetową online. Rodzaj karty jest mniej ważny niż zasady stosowane przez bank czy agenta rozliczeniowego (pośrednika transakcji). Płacenie kartą przez Internet zazwyczaj nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak niektóre sklepy mogą pobierać dodatkową prowizję (nawet kilka złotych).

Czy płatność kartą online jest bezpieczna? Zasady bezpieczeństwa.

To, czy płatność kartą online jest bezpieczna, zależy przede wszystkim od posiadacza karty. Dane karty muszą być chronione, aby osoby trzecie nie miały jednoczesnego dostępu do wszystkich informacji wymaganych do płatności online. Nie publikuj ani nie udostępniaj zdjęć swojej karty płatniczej. Lepiej nie zabierać karty np. Do restauracji, gdy terminal nie jest przenośny. Płacenie kartą online jest bezpieczne, o ile zwracasz uwagę na szczegóły. Dotyczy to zwłaszcza witryn, które akceptują płatności kartą. Zazwyczaj płatności kartą online są dokonywane na stronach internetowych przy użyciu połączenia szyfrowanego z wykorzystaniem protokołu SSL (na początku paska adresu pojawia się symbol kłódki i https zamiast http). W ten sposób agent rozliczeniowy, czyli właściciel serwisu obsługującego płatności online, chroni dane klientów przed przechwyceniem. Płatności kartą online można dodatkowo zabezpieczyć, ustalając limity transakcji bez fizycznego korzystania z karty. Taką funkcję pełni bankowość elektroniczna. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć limity po zalogowaniu się na swoje konto.