Jak długo można przechowywać świece?

Jak przechowywać świece sojowe

Podobnie jak wszystkie towary świece mają własne warunki przechowywania. Jak prawidłowo przechowywać świece do domu, aby cieszyły cię tak długo, jak to możliwe?

Poniżej wyjaśnimy, czy świece wygasają i dlaczego, a następnie podamy wskazówek, jak przechowywać i dbać o świece z wosku sojowego, aby przedłużyć ich żywotność.

Woski naturalne, takie jak wosk sojowy, tracą ważność wcześniej. Nie psują się, będą się palić jeszcze przez wiele lat po zakupie, jedyne, że zaczną tracić kolor lub zapach. Wosk sojowy pochodzi z oleju sojowego, produktu roślinnego, więc świece mogą z czasem tracić swój wygląd w zależności od składników.

Świece zazwyczaj składają się z kilku składników: wosku, olejków aromatycznych i barwnika. A każdy z tych składników może z czasem ulec pogorszeniu, aromaty zaczną pachnieć coraz słabiej, barwniki zaczną blaknąć lub zmieniać kolor.

Nawet jeśli świeca nie jest zabarwiona bez dodania aromatu, naturalny wosk blaknie wystarczająco szybko w pomieszczeniu lub na słońcu i pokrywa się białym nalotem.
Nie wpływa to w żaden sposób na właściwości świecy podczas palenia, ale ktoś może ich nie lubić. Gorenje Biały nalot wskazuje na dojrzałość i naturalność wosku.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pal świece w ciągu 12-18 miesięcy od zakupu. Jeśli używasz świec do dekoracji swojego wnętrza, umieść je w szklanym kloszu. Szkło chroni produkt przed kurzem, wilgocią, nadmiarem światła, nagłą zmianą temperatury podczas wietrzenia pomieszczenia.

W tej publikacji omówimy prawidłowe przechowywanie i użytkowanie, które zapewni długą żywotność Twoich świec. Istnieje kilka podstawowych zaleceń dotyczących przechowywania świec.
Możesz podjąć pewne kroki, aby przedłużyć żywotność świecy, szczególnie jeśli jest ona wykonana z naturalnych wosków lub olejków zapachowych.

Przestrzegaj reżimu temperatury
Wahania temperatury mogą zmienić skład chemiczny świecy, przyspieszając datę ważności. Świece mają tendencję do topienia się i deformacji pod wpływem wysokich temperatur.

Wosk jest szczególnie wrażliwy na zmiany temperatury. Warto znaleźć chłodne miejsce – temperatura nie może być niższa niż 0 stopni C (w żadnym wypadku nie wolno chować świec do lodówki) i nie wyższa niż 27 stopni C.

Jeśli temperatura powietrza przekroczy krytyczne wskaźniki, świeca nieuchronnie straci swój wygląd. Wysoka temperatura spowoduje topienie się wosku, w zbyt niskiej zacznie on pękać i kruszyć się.

Gdy zbliża się letni upał, świece należy przechowywać w klimatyzowanym pomieszczeniu. Nie mają też miejsca w pobliżu grzejników w zimnych porach roku.
Jeśli kupujesz świece zimą, nie zapalaj świecy od razu, daj jej trochę czasu na ogrzanie się do temperatury pokojowej.

Światło
Świece należy przechowywać w ciemnym miejscu. Pod wpływem promieni słonecznych lub sztucznego światła wosk zacznie blaknąć i zakłóci zapach świecy. Niepożądane jest umieszczanie świec na parapecie w bezpośrednim świetle słonecznym.

Przechowuj świece z dala od światła, aby spowolnić ich rozkład i przedłużyć piękno ich wyglądu i zapachu. Idealnie sprawdzają się szczelnie zamknięte pojemniki.

Przycinanie knota
Przed każdym paleniem należy przyciąć knot do długości ok. 0,5 cm w przypadku klasycznych knotów i 0.3 cm w przypadku drewnianych, aby zapobiec kopceniu.
Podcinanie knota świecy po każdym paleniu daje również gwarancję równego topienia się wosku.
W internecie znajdziesz wiele stron ze specjalnymi nożyczkami do ucinania knotów.

Pamiętaj, że zapalona świeca to otwarte źródło ognia. Pamiętaj o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas używania świec.
Oto kilka innych wskazówek dotyczących pielęgnacji świec, które pomogą Ci w pełni wykorzystać świece i zmaksymalizować ich czas palenia:

  • Przed użyciem wyjmij świecę z opakowania i wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne, które mogą się zapalić: kwiaty, koraliki itp.
  • Zawsze umieszczaj świecę na stabilnej, równej, żaroodpornej powierzchni.
  • Jeśli zapalasz kilka świec, umieść je w odległości co najmniej 10 cm od siebie, ponieważ wzajemnie się nagrzewają i mogą się zdeformować.
  • Nie stawiaj świecy w przeciągu, w pobliżu otwartych drzwi, okien, wentylatorów, klimatyzatorów.
  • Nie stawiaj świecy w pobliżu łatwopalnych przedmiotów.
  • Nigdy nie pal świec bez nadzoru, szczególnie w miejscach, w których mogą przebywać dzieci i zwierzęta. Nie pozwalaj dzieciom bawić się świecami.
  • Nie zdmuchuj świecy, zgaś specjalną nasadką.
  • Nigdy nie dotykaj ani nie przesuwaj płonącej świecy, gdy wosk jest płynny.

Teraz absolutnie znasz dokładnie wszystkie zasady i zalecenia dotyczące przechowywania świec. Ostatnia wskazówka: używaj świec jak najczęściej, koją, poprawiają nastrój, a ich światło zachwyca tajemniczością.

Mamy nadzieję, że tych kilka wskazówek pozwoli Wam cieszyć się świecami naszej produkcji przez długi czas.

Wszystkie materiały, opisy i zdjęcia prezentowane na stronie internetowej Sklepu mają charakter wyłącznie informacyjny.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Częściowa lub Pełna publikacja materiałów jest możliwa z aktywnym linkiem do strony.